10 faktów o psach

10 faktów o psach

Chcesz dowiedzieć się czegoś o psach? Sprawdź 10 najważniejszych faktów …

1.
Psy mogą pachnieć nawet 100 000 razy lepiej niż ludzie.

Psy mają naprawdę wspaniały węch. Naukowcy uważają, że ich zmysł węchu jest od 10 000 do 100 000 razy lepszy niż u ludzi. Ich węch jest tak dobry, że policja ma w drużynie psy, które wyszukują wskazówki!

2.
Czekolada nie jest dobra dla psów.

Nigdy nie należy karmić psa czekoladą, ponieważ może to spowodować bardzo złe samopoczucie u naszego pupila. Jest dla nich bardzo toksyczna, ponieważ zawiera substancję chemiczną zwaną teobrominą. Psy nie potrafią przetworzyć substancji chemicznej tak szybko, jak ludzie, dlatego często mają uszkodzony żołądek!

3.
Psie nosy są mokre, aby wchłonąć zapachowe chemikalia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego psi nos jest mokry? Mają gruczoły śluzowe w nosie, które wytwarzają śluz. To następnie pochłania chemikalia zapachowe i daje psom niesamowity zmysł węchu.

Photo by Simon Robben from Pexels

4.
Chihuahua to najmniejsza rasa psów na świecie.

Chihuahua to najmniejsza rasa psów na świecie. Zwykle mają od 15 do 23 centymetrów wysokości. Oznacza to, że nie są też zbyt ciężkie! W rzeczywistości często ważą od 1 do 3 kilogramów!

najmniejszy pies na świecie

5.
Najwyższym psem na świecie jest dog niemiecki.

Dog niemiecki to najwyższy pies na świecie. Mogą dorastać do 86 cm! Jednak mastif angielski jest najcięższym psem na świecie. Mogą ważyć do 90-105 kilogramów.

6.
Istnieje około 200 różnych ras psów.

Na całym świecie jest wiele ras psów. W rzeczywistości jest ich około 200. Idź na spacer i zobacz, ile uda Ci się dostrzec! Niektóre z bardziej popularnych to Golden Retriever, Owczarek Niemiecki, Bulldog, Jamnik i Yorkshire Terrier.

7.
Psy są bardzo sprytne!

Psy są bardzo sprytne. Tak sprytne, że są prace dla psów. Te prace pomagają nam na wiele różnych sposobów. Psy terapeutyczne są używane w domach opieki, szpitalach, a nawet szkołach. Służą do towarzystwa. Obecność psa zawsze poprawia samopoczucie!

Psy są również wykorzystywane w policji. Ich węch jest znacznie lepszy niż nasz, więc mogą wywąchać wskazówki! Psy służbowe mogą pomóc ludziom w wielu różnych sprawach. Są psy przewodnicy, które pomagają niewidomym i prowadzą ich tam, gdzie muszą. Są też psy, które potrafią wyczuć, kiedy ich właściciel może potrzebować usiąść z powodu omdlenia lub ataku.

Photo by Jozef Fehér from Pexels

8.
8. Psy biegają bardzo szybko.

Psy są bardzo szybkimi biegaczami! Jedną z najszybszych ras jest chart. Mogą biec do 75 kilometrów na godzinę!

pies biegnący po wodzie

9.
Psy były trzymane jako zwierzęta domowe od tysięcy lat.

Naukowcy uważają, że psy były trzymane jako zwierzęta domowe od tysięcy lat. Uważają, że zostały udomowione około 20 000 – 40 000 lat temu!

10.
Naukowa nazwa psa to „canis lupus familiaris”.

Naukowa nazwa psa to „canis lupus familiaris”… ale myślimy, że będziemy trzymać się słowa pies!

Zobacz również:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry