Animator-co-robi-i-kto-to-jest

Animator – kto to jest i co robi ?

Animator to osoba zajmująca się organizacją czasu wolnego ludzi, w głównej mierze dzieci. Na Uniwersytecie Śląskim powstał nawet kierunek studiów dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bycia animatorem czasu wolnego.

Co robi animator?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zajmuje się organizacją czasu wolnego. Najczęściej spotykane formy pracy animatora czasu wolnego:

Kids Entertainer – zajmujący się grami i zabawami dla dzieci i młodzieży (najczęściej od 3 do 16 lat),
Sport Entertainer – organizujący, sędziujący i koordynujący rozrywki sportowe turystów,
Show Entertainer – animator zajmujący się wieczornymi występami (np. karaoke, skecze, wybory miss hotelu itp.),
All-Round Entertainer – pełniący wszystkie powyższe role jednocześnie – wszechstronny

Program animacyjny

Malowanie-buzi-dziecka

W większości przypadków animator ma przygotowany program animacyjny, co nie oznacza, że kurczowo się go trzyma. Wszystko zależy od osób uczestniczących w zabawach animacyjnych. Należy pamiętać, że nie ma jednych, uniwersalnych zajęć, które zainteresują każde dziecko. Dzieci w zależności od płci i wieku interesują się innymi rzeczami, a znalezienie takiej zabawy, która zadowoli zarówno chłopca, jak i dziewczynkę jest zadaniem bardzo trudnym.

Cechy, jakimi powinien się wyróżniać

Nie wystarczy umiejętność tańczenia, rysowania i grania w piłkę, aby być dobrym animatorem. Animator to osoba, która jest wiecznie uśmiechnięta i tryska od niej energia – niezależnie od pogody, humoru gości i charakteru podopiecznych. Oprócz tego dobry animator powinien być:


Zorganizowany – Trzymanie się planu i przygotowywanie zajęć są dla niego codziennością
Sprawny fizycznie – Cały dzień skakania, tańczenia i grania w różne sporty nie mogą być dla niego problemem
Kontaktowy – Animator musi być duszą towarzystwa – rozmowa z ludźmi to podstawa pracy animatora, więc nawiązywanie kontaktu nie może być dla niego krępujące
Lubiący dzieci – powinien znosić ich humory, a do nagłych napadów złości podchodzić ze zrozumieniem
Kreatywny – Bez ciekawych pomysłów nie ma dobrych animacji!
Mieć dystans do siebie – nie powinny go krępować pozowanie do zdjęć, praca z mikrofonem, robienie śmiesznych wygibasów przed publicznością i przebieranie się w szalone stroje
Uprzejmy – niezależnie od humoru gości, animator musi być zawsze miły i uśmiechnięty
Cierpliwy – zarówno w stosunku do niesfornych dzieci, jak i niezadowolonych dorosłych, animator zawsze musi być opanowany
Energiczny – Musi tryskać od niego energia, aby móc zarażać nią wszystkich wokół!
Z poczuciem humoru – uśmiech to nieodłączny element pracy animatora, zarówno na jego twarzy, jak i gości – animator musi więc potrafić ten uśmiech wywołać!

Animator na urodziny i inne przyjęcia

Najczęściej animatora możemy spotkać na przyjęciu urodzinowym organizowanym dla dzieci. Urodziny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, a w szczególności zorganizowanie wspaniałej zabawy dla jubilata i jego gości. Jeśli chcesz zorganizować wspaniałe urodziny dla swojego dziecka lub potrzebujesz animatora na przyjęcie urodzinowe, to sprawdź naszą OFERTĘ.

Innym miejscem, gdzie animatora możemy spotkać jest:

  • Przyjęcie komunijne
  • Wesele
  • Festyn
  • Hotele i ośrodki wypoczynkowe

Animator dla dzieci to doskonała opcja – jego doświadczenie i kreatywność sprawią, że impreza na długo wpisze się w pamięć zarówno samego bohatera imprezy, jak i jego gości.

Podsumowanie

Animacje czasu wolnego w dzisiejszych czasach to  podstawa. Wybierz więc koniecznie takie, które nie są monotonne i przez cały dzień każdy znajdzie coś dla siebie. Pomyśl o sobie i swoich dzieciach – w końcu zadowolone dziecko to wypoczęty rodzic.

Sprawdź naszą ofertę urodzinową wraz z animatorem

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry